PROJEKT INTERREG

Jakie są wyzwania, w które celuje project CE-Connector?
Startupy to kluczowy obszar przedsiębiorczości I innowacji, który gwarantuje przyszłość rozwojowi w Europie Środkowej. Pomimo dostępności licznych źródeł ich finansowania, wciąż są braki w finansowaniu pomiędzy grupy 3F (z ang. Friends, Family, Fools) i finansowaniu z funduszy venture capital. Jedną z możliwości wsparcia w tym zakresie jest wzmożona współpraca pomiędzy wsparciem publicznym, które wspomaga inwestycji dokonywanych przez grupy Aniołów Biznesu w Startupy.
Jaki jest cel projektu CE-Connector?
Projekt ma za cel zwiększenia inwestycji w podanym wyżej zakresie, zwiększenia ogólnej liczby Aniołów Biznesu i ulepszenia ich wiedzy o inwestycjach międzynarodowych.

Projekt zmierza zbudować trwałe połaczenia pomiędzy uczestniczącymi Aniołami Biznesu a instytucjami publicznymi, oferującymi wsparcie startupów na wczesnym etapie rozwoju. Wzmocniona podczas projektu współpraca zaowocuje wsparciem i pilotażowe inwestycje w startupach, które znajdują się w wybranych obszarach inteligentnych specjalizacji danego regionu.

Stworzona sieć współpracy CE-Connector umożliwi dalsze międzynarodowe współinwestycje w startupach, i umożliwi im dostęp do nowych gałęzi gospodarki i nowych krajów.

Jaki jest czas trwania projektu?
1. 4. 2019 - 31. 3. 2022
Jaki jest skład Partnerów w projekcie?
Czechy: DEX Innovation Centre (Partner Wiodący) + Innovation centre of the Usti Region

Chorwacja: Optimization + Zagreb Innovation Centre Ltd. + Croatian Agency for SMEs, Innovations and Investments

Węgry: P-INVENT Consulting, Trading and Services Kft. + Széchenyi Venture Capital Fund Manager Ltd. + Hungarian Business Angel Network (HUNBAN)

Słowenja: Bogatin, market research and consulting company, Ltd. + Technology Park Ljubljana + Slovene Enterprise Fund + Business Angels of Slovenia + Government Office for Development and European Cohesion policy

Polska: Centre for Support of Entrepreneurship „Connect“ Sp. LTD (CWBC) + Lodzkie Region

Niemcy: Automotive . Engineering . Network - The Mobility Cluster e.V. + City of Karlsruhe

Belgia: The European Trade Association for Business Angels, Seed Funds and Early Stage Market Players

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat projektu?
www.interreg-central.eu/CE-Connector
www.ceconnector.eu/aboutus
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (ERDF)


Jakie są warunki przystąpienia do projektu?
Warunki dla startupów znajdują się pod adresem www.ceconnector.eu/Terms&Conditions
Warunki dla Business Angels znajdują się pod adresem www.ceconnector.eu/Terms&Conditions
Gdzie mogę zgłosić swój startup do projektu CE-Connector?
Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem www.ceconnector.eu/startups



CE-Connector Days - 9-10 Czerwca 2021

Bezpłatna międzynarodowa konferencja online, która łączy startupy, aniołów biznesu, instytucje publiczne i ekspertów biznesu.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez CWBC.

Polska jest reprezentowana przez Lenę Marcinoską-Boulange, Katarzynę Kobę oraz startupy SeniorApp i Nais. Temat prezentacji Leny to „Opowieść o jabłkach i krokodylach. Dlaczego zakładając firmę powinieneś pomyśleć o własności intelektualnej". Katarzyna mówić będzie o "Nowej generacji interfejsów dla startupów przyszłości". SeniorApp oraz Nais to startupy, które biorą udział w Demo Time, gdzie zaprezentują swój pitch.

Pierwszego dnia konferencji paneliści, wśród których znajdują się Lena Marcinoska-Boulange oraz Katarzyna Koba, będą mówić dodatkowo o wskaźnikach biznesowych, które warto znać, oraz o 7 spostrzeżeniach na temat sztucznej inteligencji, których nie znasz. W drugiej części dnia 6 najbardziej obiecujących startupów, w tym SeniorApp oraz Nais, będą prezentować swój pitch na Demo Time. Jako zamknięcie pierwszego dnia, uczestnicy będą mogli obejrzeć jeden z najlepszych filmów o startupach – „Chasing Unicorns".

Drugiego dnia uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w aż 3 szkoleniach. Dla tych, którzy chcą zostać aniołem biznesu przygotowaliśmy „2beAngel. Jak zostać aniołem biznesu?". Dla instytucji publicznych, które chcą poszerzyć horyzont współpracy oraz poznać strategię projektu CE-Connector, zorganizowaliśmy szkolenie „Transregional Ecosystem Building". Do tego zaplanowaliśmy „Unlocking LinkedIn for Investors", aby każdy mógł zwiększyć swój zasięg na LinkedIn.


Pełna agenda jest dostępna tutaj: http://ceconnector.eu/ceconnectordays